Priemonės, kaip rašyti tekstą lengvai skaitoma kalba 

PUZZLE  projekte taikomas "lengvo skaitymo" metodas, siekiant pritaikyti tekstą taip, kad jis būtų suprantamas asmenims su ribotomis skaitymo galimybėmis.

 

Siekdami padėti specialistams, projekto metu sukūrėme šią mokymo medžiagą.  Ši medžiaga parengta vadovaujantis lengvo skaitymo metodu ir taip, kad  sutrikusio intelekto asmenys galėtų skaityti ir suprasti. Mokymosi medžiagą sudaro vadovas, kuriame išsamiai aprašoma, kaip rašyti lengvai skaitomus tekstus ir kontrolinis sąrašas.

 

vadoVas

kontrolinis sąrašas

Mokymosi medžiaga buvo naudojama 1-mojo tarptautinio specialistų apmokymo metu 2016 m vasario mėn., kai buvo apmokyta 12 specialistų (po 4 iš Graikijos, Lietuvos ir Lenkijos), dirbančių su sutrikusio intelekto asmenimis. Specialistai buvo mokomi taikant  MTM "lengvo skaitymo" metodą. Remiantis specialistų atsiliepimais mokomosios medžiaga buvo plėtojama siekiant atliepti tikslinės grupės poreikius.

Po 2-ojo specialistų mokymo, kuris vyks 2016 lapkričio mėn. manoma, kad kiekvienas iš 12 specialistų gebės ne tik kurti lengvai skaitomus tekstus, bet taip pat skleisti šį metodą kitiems specialistams, dirbantiems su sutrikusio intelekto asmenimis.

Informacija parašyta lengvai skaitomu formatu ir papildyta vartotojui draugiškomis multimedijos programomis ir priemonėmis gali pagerinti sutrikusio intelekto asmenų prieigą prie informacijos.

Spausdinti El.paštas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech