IO1

Mokymosi medžiaga apie tai, kaip "lengvai skaitomu" metodu rašyti tekstus, suprantamus žmonėms su protine negalia.

Mokymosi medžiagoje bus išsamiai aprašyti „lengvai skaitomo“ teksto kūrimo etapai ir būdai, kurie padės  sutrikusio intelekto asmenims suprasti tekstus.

Mokomoji medžiaga bus išversta į graikų, lenkų ir lietuvių kalbas.

Spausdinti El.paštas

IO2

Inovatyvios aplikacijos ir jų naudojimas padedant mokytis žmogui su protine negalia.

Mokymosi medžiagos pagalba bus pristatomi naujausi aplikacijų pokyčiai, jų galimybės ir efektyvūs panaudojimo būdai. Vyks  įvairių "lengvo skaitymo" programų mobiliesiems įrenginiams pristatymas.

Mokymosi medžiaga / vadovas bus išversti į graikų, lenkų ir lietuvių kalbas.

Spausdinti El.paštas

IO3

Sutrikusio intelekto asmenų tyrimas Graikijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje: su kokiais sunkumais susiduria asmuo, kaip jis supranta informacinius tekstus susijusius su žmogaus teisėmis.

Sutrikusio intelekto asmenų poreikių išsiaiškinimas, siekiant, kad jie  suprastų savo pagrindines žmogaus teises, kad  gebėtų naudotis šiomis teisėmis savo kasdienybėje. Svarbios sritys: bendroji informacija, sveikata, darbas, išsilavinimas, saugumas, būstas, dalyvavimas priimant sprendimus, pilietybė. Šis tyrimas bus pagrįstas pažangiomis teorijomis ir tarptautinių mokslinių tyrimų rezultatais bei empiriniu tyrimu, kuris vyks Graikijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje. Pagrindinis empirinio tyrimo klausimas – sutrikusio intelekto asmenų poreikiai ir troškimai.  Bus atlikti rezultatų ir išvadų palyginamai, pateikti nurodymai, kaip rašyti tekstą žmogaus teisių klausimais "lengvai skaitomu" metodu.

Oficialus dokumentas anglų kalba.

Dokumento santrauka Lietuvių kalba

Rekomendacijos ir instrukcijos, kaip sutrikusio intelekto asmenims, palengvinti prieigą prie informacijos

 

Spausdinti El.paštas

IO4

Internetinio mokymo ir mokymosi platforma žmonėms su protine negalia.

Platforma pasiūlys darbuotojams galimybę organizuoti mokymosi veiklą ir skelbti informatyvaus mokymosi medžiagą, atitinkančią sutrikusio intelekto asmenų poreikius ir galimybes.  Vartotojai galės naudotis mobiliaisiais įrenginiais, pavyzdžiui išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais. Tam bus sukurta speciali programėlė. 

Spausdinti El.paštas

IO5

Informaciniai dokumentai "lengvai skaitomu formatu", mokymo ir mokymosi medžiaga, pritaikyta asmenims su protine negalia, apie  žmogaus teises.

Informatyvūs dokumentai "lengvai skaitomu formatu", kurie yra svarbūs tikslinei grupei, ir jų svarba apibrėžta tyrimo metu (IO3). Specialiai pritaikyti dokumentai asmenims su protine negalia šiomis temomis: pilietiškumo ir pilietinių teisių , darbo teisės, teisės į  švietimą, apgyvendinimą, socialinę įtrauktį ir t.t.).

Šie informaciniai dokumentai ir mokymo / mokymosi medžiaga bus išversti į graikų, lenkų ir lietuvių kalbas.

Spausdinti El.paštas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech