PUZZLE Simpoziumas ir sklaidos renginys

PUZZLE Simpoziumas ir sklaidos renginys

Tarptautinis simpoziumas, skirtas skatinti inovatyvias ugdymo praktikas intelekto sutrikimą turintiems asmenims, naudojant “lengvo skaitymo” metodą internetinėje erdvėje

2017 Birželio 8d.

Heraklionas, Graikija

Lengvas skaitymas tapo lengvesnis!

Ne tik kurk lengvai skaitomą informaciją intelekto sutrikimų turinčių asmenų auditorijai, bet:

-       kurk, kad būtų lengva žiūrėti;

-       kurk, kad būtų lengva klausytis;

-       kurk, kad būtų lengva bendrauti ir

-       KURK KARTU SU MUMIS – žmonėmis, kuriems skirta ši informacija!

Projektas Puzzle (http://www.puzzle-project.eu/index.php/en/) tyrinėjo, kaip mes galime modernizuoti požiūrį į informacijos kūrimą naudodami multimediją ir internetą, kad ši taptų lengviau prieinama intelekto sutrikimą turintiems asmenims. Mes išvystėme lengvo skaitymo metodo pažangesnį lygį, atveriantį daugiau naujų galimybių, kurias gali suteikti skaitmeninės technologijos.

Mes tyrinėjome ir tobulinome naujus būdus kaip sukurti  lengvai skaitomą tekstą, kad jis būtų lengvai suprantamas. Dirbdami projekte Puzzle, kartu su neįgaliaisiais asmenimis, tyrinėjome multimedijos įrankių ir produktų kūrimo metodų galimybes, pakeliant “lengvą skaitymą” į aukštesnį lygį. Į lygį, sujungiantį vertingus standartus ir gaires, kuriuos sukūrėme tam, kad tekstas ir vaizdai būtų lengviau suprantami naudojant inovatyvius būdus, būtų lengviau prieinama informacija, kuria multimedija gali sudominti ir įtraukti įvairių gebėjimų žmones.

PUZZLE projektas remiasi Lengvai Skaitomos informacijos projektu, nurodymais ir standartais, kurių pradininkės buvo  tokios grupės kaip Mencap Jungtinėje Karalystėje, MTM Švedijoje ir grupė nacionalinių organizacijų, kurios dirbo su Europos įtrauktimi tam, kad nustatytų vieningus informacijos standartus visoje Europoje 2009.

Kokia projekto PUZZLE trūkstama grandis?

PUZZLE, kurį mūsų projektas bandė išspręsti yra geriausiai įvertintas mūsų dalyvių komentaruose:

“Kaip “Lengvas skaitymas” sprendžia mano problemas – aš negaliu skaityti!”

“Neduokite man popieriaus lapo, bet parodykite ką jūs turite galvoje!”

“Aš neperskaičiau knygos (aš neperskaičiau jokių knygų), bet aš pamačiau nufilmuotą vaizdą!”

Spausdinti El. paštas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech