Raport Unii Europejskiej na temat implementacji konwencji narodów zjednoczonych dotyczącej praw osób niepełnosprawnych

Parlament Europejski z własnej inicjatywy opracował raport na temat wdrażania Konwencji Narodów Zjednoczonych o prawach osób niepełnosprawnych (UN CRPD) w Unii Europejskiej, w szczególnym odniesieniu do uwag końcowych Komitetu Konwencji ONZ. Jego sprawozdawcą jest Europoseł od Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Helga Stevens, a ponad 30 eurodeputowanych z kilku komisji Parlamentu Europejskiego przyczyniło się do raportu, tworząc kompleksowy przegląd podejścia Parlamentu Europejskiego do wdrażania Konwencji ONZ.

Zrzeszenie Inclusion Europe jest szczególnie zadowolone z faktu, że Parlament Europejski zdecydował się opracować raport w formie Łatwej w czytaniu w celu zebrania środków ze składek osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin. Ta inicjatywa pokazuje wysiłek do aktywnego włączania ruchu niepełnosprawności i konsultowania go w zrozumiały sposób.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się, komentowania i dzielenia tą dostępną wersję raportu projektu.

Proszę dać nam swoją opinię na temat tego sprawozdania projektu i przesłanie nam komentarzy lub pytań przed Wtorkiem 22 marca na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pomimo krótkiego czasu, nie powinniśmy przegapić okazji, pozwalającej na przedstawienie konkretnych zaleceń przed eurodeputowanymi w jaki sposób Unia EUropejska może przyczynić się do lepszego promowania praw osób niepełnosprawnych.

Pobierz raport komisji w formie łatwej w czytaniu. Click to download

 

Drukuj E-mail

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech