Zasoby Prawa Człowieka

Dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi nie jest łatwo zrozumieć koncepcję praw człowieka. Informacja łatwa w czytaniu i łatwa w zrozumieniu jest fundamentalnie ważna w upewnianiu osób niepełnosprawnych w ich prawach do bycia równym i włączonym w życie społeczne.

Podejście zakładające łatwość w zrozumieniu, w połączeniu z pracą nad przywódzctwem i samostanowieniem oraz przy wykorzystaniu szerokiego zakresu multimedialnych narzędzi, jest nowym modelem tego, w jaki sposób zapewniać informacje łatwe w zrozumieniu wymagane przez osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Kierując się wynikami badań, Konsorcjum Puzzle opracowało dokumenty informacyjne (dokumentację doradczą, plany sesji, materiały samokształceniowe itp.) dotyczące praw człowieka, specjalnie przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Narzędzia te są łatwe w użyciu. Metody programowe zawarte w dokumentach informacyjnych motywują i uczą osoby z niepełnosprawnościami tworzenia swoich własnych narzędzi informacyjnych.

 

Drukuj E-mail

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech