Opis Projektu

Puzzle ma na celu ułatwienie dostępu do informacji, edukacji oraz szkolenia młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną w krajach europejskich, takich jak Grecja, Polska i Litwa.

W celu uzyskania tego celu, organizacje eksperckie zajmujące się metodą łatwą w czytaniu (MTM, Szwecja) oraz wykorzystaniem elektronicznych aplikacji przyjaznych osobom niepełnosprawnym (RIX, UK) przekażą swoją wiedzę i doświadczenie pozostałym partnerom.

Metoda "Easy to read" ułatwia przekształcanie tekstu do form, które są łatwo zrozumiałe dla osób z ograniczonymi możliwościami w czytaniu. Zastosowanie tej metody zostanie zintegrowane w środowisku zaprojektowanych specjalnie dla osób o ograniczonych możliwościach i umiejętnościach czytania.

Główna część projektu skupia się na szkoleniu specjalistów z Grecji, Litwy i Polski, którzy pracują w organizacjach świadczących usługi edukacyjne dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Międzynarodowy zespół 12 specjalistów zostanie przeszkolony w dwóch krótkich sesjach przez specjalistów MTM z zastosowania techniki "Easy to Read" oraz przez specjalistów z UEL, w jaki sposób wykorzystać potencjał oferowanych przez nowe technologie możliwości dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W trakcie projektu zostaną opracowane instrukcje dotyczące metody łatwej w czytaniu i materiały edukacyjne uwzględniające najnowsze osiągnięcia w dziedzinie zastosowań narzędzi elektronicznych w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. W celu dokonania oceny potrzeb osób z identyfikatorami dla informacji i uczenia się na temat zagadnień związanych z prawami człowieka, badania zostaną przeprowadzone w Grecji, Litwy i Polski.

Kierując się wynikami poszukiwań, dokumenty informacyjne oraz materiały uczenia / nauczania - w formie łatwej w czytaniu, dotyczących praw człowieka, specjalnie przystosowane dla osób z niepełnosprawnością intelektualną zostaną zaprojektowane i przesłane na platformą internetową projektu Puzzle. Ta platforma zaoferuje wychowawcom środowisko do organizowania działań edukacyjnych i publikacji powiązanych materiałów do edukacji osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Poprzez swoje działania, Puzzle spodziewa się zmotywować większą liczbę specjalistów i organizacji do rozwijania swoich umiejętności i stosowania tekstów w formie łatwej w czytaniu za pośrednictwem aplikacji elektronicznych na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną, a jednocześnie rozszerzyć możliwości uczenia się osób z trudnościami w czytaniu ze zrozumieniem.

Drukuj E-mail

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech